Hello Tudomány
Hello Tudomány
Figyeljünk alvásunkra, hogy biztonságos legyen a vezetésünk!
- 2024.05.6
Az alvásnak elengedhetetlen szerepe van egészségünk és jóllétünk fenntartásában. Ám sajnos sokan figyelmen kívül hagyják ennek fontosságát, és szenvednek a rossz alvási szokások és az alvászavarok által okozott következményektől. Ezek mindennapi teljesítményünket erősen befolyásolják, többek között a gépjárművezetésre is komoly hatással vannak.
Hello Tudomány
Egy napos késéssel, de 50 év után ismét Holdra szállást hajtott végre a NASA
- 2024.02.16
50 év után, 2024. február 15-én ismét holdra szállást hajtott végre a NASA, nem is akárhogyan. A Nova-C holdra szálló megépítésében és elindításában a világszerte ismert Columbia Sportswear ruházati márka is részt vett egy olyan speciális anyagával, amely ellenáll a Hold szélsőséges időjárásának.
Hello Tudomány
Ilyen egy korszerű hallókészülék: nem stigma, hanem láthatatlan segítség
- 2022.02.12
Jobb alvást és magasabb fizetést is jelenthet viselőjének egy füldugó méretű instant fit eszköz, amely akár bőrtónus színben is elérhető, így a külvilág számára szinte észrevehetetlen.
Hello Tudomány
Víz, víz, tiszta víz - nem mindegy mi kerül a kávénkba
- 2021.12.30
Tél van, hideg. Gyakran és szívesen nyúlunk egy csésze forró tea vagy kávé után. De vajon gondolunk-e arra, hogy mitől lesz az italunk igazán finom és aromás?
Hello Tudomány
Ismerje fel a hallásromlást, mielőtt elveszíti hallását!
- 2021.09.10
Nem gondoljuk, de a hallásunk egészsége óriási hatással van életünkre. Ezért fontos, hogy azelőtt jussunk el egy hallásspecialistához, hogy elszigetelődünk a környezetünktől és magunkra maradunk a problémával.
Hello Tudomány
Idén 50 évesek a Gyermekgyógyítók
- 2021.05.7
A leukémia ugyan továbbra is nagyon súlyos, de az esetek többségében már nem halálos diagnózis a gyerekek számára. A Gyermekgyógyítók csapata, amely ma már az ország 8 kórházában gyógyítja a rákbeteg gyermekeket, idén 50 éves.
Hello Tudomány
A legősibb és legfiatalabb kórokozó szorításában
- 2020.05.11
Napjainkban az emberiség egyidejűleg szenved a legősibb és a legfiatalabb kórokozók pusztításától. 4000 év óta velünk él a mycobacterium leprae, ugyanakkor szenvedő tanúi vagyunk annak, hogy totális rohamot indít a legfiatalabb, a Covid-19 nevű vírus is.
Hello Tudomány
A 8 legjobb dolog, ami 8 másodperc alatt a szemeddel történhet
- 2018.12.7
A szemünk az egyik legfontosabb érzékszervünk, amelynek megóvásáért kevesebbet teszünk, mint amennyit a telefonunk képernyőjének a tisztaságáért. Pedig másodpercek alatt is nagy változásokat lehet elérni!
Hello Tudomány
Gyorsabban égetjük fel a bolygónkat, mint hittük
- 2018.08.8
A tudósok az ember által beindított dominóhatásra figyelmeztetnek, így mindenkinek nagyobb erőfeszítést kell tennie, ha nem akarunk földi poklot!
Hello Tudomány
Az ember olyan, mint a rák – a szó szoros értelmében
- 2018.05.30
Rákot okozhat a vadon élő állatoknál az emberi tevékenység, amely átalakítja a környezetet.
Hello Tudomány
Mosolytervezés felsőfokon: már a fogászatban is hódít az AI
- 2024.03.11
A mesterséges intelligencia a mosolytervezésben is utat tört magának, és egy olyan forradalmi technológiát alkalmaz, amivel a tervezés nem csak egyszerű és gyors, de a leghatékonyabbnak is bizonyul. De mit is jelent mindez?
Hello Tudomány
Innováció a fogorvostudományban: cirkónium implantátum, AI, AR, VR és 3D nyomtatás
- 2023.11.27
Forradalmi fejlesztések történtek a fogorvoslásban, amik lehetővé teszik a hatékonyabb és kíméletesebb kezeléseket. De mi a fogorvostudomány jelene és jövője? A Clinident körképéből kiderül.
Hello Tudomány
Honnan ismerjük fel az alvászavart?
- 2022.02.9
Inszomnia. Nehéz, kemény szó, még nehezebb a probléma, ami mögötte van, és ami életünk során bármikor felbukkanhat. De tudjuk-e pontosan, mit is jelent ez?
Hello Tudomány
15 dolog, amit nem tudtál a kollagénről
- 2021.10.14
A kollagén mostanában minden területen hódít, mindenki adu ásznak tartja. De mi is ez valójában?
Hello Tudomány
Még nem szed C- és D-vitamint? Tudja meg, miért kellene!
- 2021.07.21
Mind a D-, mind a C-vitamin esetében kimutatható, hogy hozzájárulnak az immunrendszer normál működéséhez, és ezzel együtt segítenek, hogy ellenállóbbá váljunk a betegségekkel szemben.
Hello Tudomány
Bizonyítást nyert: a szennyvíz segít a COVID-19 elleni védekezésben!
- 2020.06.30
Minden jel arra utal, hogy nem dőlhetünk hátra, és korántsem lehet a járvány második hullámáról beszélni, miközben még az első sem csengett le. A tudományos világ ezért inkább azon munkálkodik, hogy miként tudja a vírus jelenlétét tömegesen kimutatni ahelyett, hogy egyesével azonosítsa a fertőzötteket.
Hello Tudomány
Kőszegre költözik az UNESCO MOST
- 2019.02.12
A Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete (FTI) az UNESCO MOST támogatásával 2019 február 11. és 14. között téli egyetemet tart Kőszegen neves külföldi előadók részvételével. Az előadássorozat központi témája a környezeti változások és az azokhoz köthető társadalmi folyamatok kapcsolata. Ezenfelül bemutatásra kerül az FTI nagyívű, kulturális emlékmentésen és a fenntarthatóságon alapuló tudományos projektet, a KRAFT-t.
Hello Tudomány
Annyi ma a rövidlátó, amennyi a Föld teljes lakossága volt 120 éve
- 2018.10.31
Jelenleg 1.6 milliárdra tehető a rövidlátók száma globálisan, és az előrejelzések szerint ez a mutató közel 5 milliárdra fog emelkedni 2050-ig. Közülük 1 milliárd ember magas fokú, azaz 8 dioptria feletti rövidlátással küzd majd. Pedig egynek sem kéne!
Hello Tudomány
Középen vannak a magyar gyerekek a szégyenlistán
- 2018.05.31
A dél-európai országokban - Görögországban, Spanyolországban, Olaszországban és Cipruson - a legnagyobb az elhízott és kövér gyerekek aránya az európai kontinensen, a legkevésbé elhízottak a tádzsik, a türkmén, a kazah és a dán gyerekek, az Egészségügyi Világszervezet legújabb adatai szerint.
Hello Tudomány
A gazdag országok is pusztítják természetvédelmi területeiket
- 2018.05.27
A világ természetvédelmi területeinek egyharmadát veszélyezteti emberi tevékenység, és a legtöbb terület védelme nem éri el valódi célját - állapította meg egy a Science tudományos folyóiratban megjelent új tanulmány.